Few
Art.: 1000001000
WATERRO OSMO SLIM 1500G (4040FRP – 250 LPH) Industrial Reverse Osmosis System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 40*42*142 |
| Type | Industrial Reverse Osmosis system |
| Output voltage,V | 220V |
| Brand Name | NEUTRAL |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 4040-SS304 THREAD (300psi) |
| Voltage,V | 220V |
| Replacement cartridge | BB 10’’ |
| Membrane model | LP-4040-3000 |
| Model | OSMO SLIM 1500G-4040SS |
| Flow Rate, LPH | 250LPH |
Properties
€2,125/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 1000001010
WATERRO COMPACT 1500G (4040SS – 250 LPH) Industrial Reverse Osmosis System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 52*47*152 |
| Type | Industrial Reverse Osmosis system |
| Output voltage,V | 220V |
| Brand Name | NEUTRAL |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 4040-SS304 THREAD (300psi) |
| Voltage,V | 220V |
| Replacement cartridge | Slim 20’’ |
| Membrane model | LP-4040-3000 |
| Model | COMPACT 1500G-4040SS |
| Flow Rate, LPH | 250LPH |
Properties
€2,295/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 1000001020
WATERRO OSMO ECO 1500G (4040FRP – 250 LPH) Industrial Reverse Osmosis System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 48*61*140 |
| Type | Industrial Reverse Osmosis system |
| Output voltage,V | 220V |
| Brand Name | NEUTRAL |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 4040-FRP THREAD (450psi) |
| Voltage,V | 220V |
| Replacement cartridge | Slim 20’’ |
| Membrane model | LP-4040-3000 |
| Model | OSMO ECO 1500G-4040FRP |
| Flow Rate, LPH | 250LPH |
Properties
€1,690/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 1000001030
WATERRO OSMO PRO 1500G (4040FRP – 250 LPH) Industrial Reverse Osmosis System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 52*47*160 |
| Type | Industrial Reverse Osmosis system |
| Output voltage,V | 220V |
| Brand Name | NEUTRAL |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 4040-FRP THREAD (450psi) |
| Voltage,V | 220V |
| Replacement cartridge | Slim 20’’ |
| Membrane model | LP-4040-3000 |
| Model | OSMO PRO 1500G-4040FRP |
| Flow Rate, LPH | 250LPH |
Properties
€2,390/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 1000001050
WATERRO OSMO SLIM 2000G (4021FRP×2 – 250 LPH) Industrial Reverse Osmosis System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 36*46*135 |
| Type | Industrial Reverse Osmosis system |
| Output voltage,V | 220V |
| Brand Name | NEUTRAL |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 4021-FRP THREAD (450psi) |
| Voltage,V | 220V |
| Replacement cartridge | BB 10’’ |
| Membrane model | LP-4021-3000 |
| Model | OSMO SLIM 2000G-4021FRPЧ2 |
| Flow Rate, LPH | 250LPH |
Properties
€1,395/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 1000001060
WATERRO OSMO SLIM 3000G (4040FRP×2 – 500 LPH) Industrial Reverse Osmosis System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 36*46*176 |
| Type | Industrial Reverse Osmosis system |
| Output voltage,V | 220V |
| Brand Name | NEUTRAL |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 4040-FRP THREAD (450psi) |
| Voltage,V | 220V |
| Replacement cartridge | BB 10’’ |
| Membrane model | LP-4040-3000 |
| Model | OSMO SLIM 3000G — 4040FRP×2 |
| Flow Rate, LPH | 500LPH |
Properties
€2,390/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 1000001070
WATERRO COMPACT 3000G (4040SS×2 – 500 LPH) Industrial Reverse Osmosis System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 52*47*160 |
| Type | Industrial Reverse Osmosis system |
| Output voltage,V | 220V |
| Brand Name | NEUTRAL |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 4040-SS304 THREAD (300psi) |
| Voltage,V | 220V |
| Replacement cartridge | Slim 20’’ |
| Membrane model | LP-4040-3000 |
| Model | COMPACT 3000G — 4040SS×2 |
| Flow Rate, LPH | 500LPH |
Properties
€2,990/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 1000001080
WATERRO OSMO ECO 3000G (4040FRP×2 – 500 LPH) Industrial Reverse Osmosis System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 60*61*140 |
| Type | Industrial Reverse Osmosis system |
| Output voltage,V | 220V |
| Brand Name | NEUTRAL |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 4040-FRP THREAD (450psi) |
| Voltage,V | 220V |
| Replacement cartridge | BB 20’’ |
| Membrane model | LP-4040-3000 |
| Model | OSMO ECO 3000G — 4040FRP×2 |
| Flow Rate, LPH | 500LPH |
Properties
€2,090/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 1000001090
WATERRO OSMO PRO 3000G (4040FRP×2 – 500 LPH) Industrial Reverse Osmosis System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 52*47*160 |
| Type | Industrial Reverse Osmosis system |
| Output voltage,V | 220V |
| Brand Name | NEUTRAL |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 4040-FRP THREAD (450psi) |
| Voltage,V | 220V |
| Replacement cartridge | Slim 20’’ |
| Membrane model | LP-4040-3000 |
| Model | OSMO PRO 3000G — 4040FRP×2 |
| Flow Rate, LPH | 500LPH |
Properties
€3,190/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 1000001100
WATERRO COMPACT 6000G (4040SS×4 – 1000 LPH) Industrial Reverse Osmosis System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 47*61*160 |
| Type | Industrial Reverse Osmosis system |
| Output voltage,V | 220V |
| Brand Name | NEUTRAL |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 4040-SS304 THREAD (300psi) |
| Voltage,V | 220V |
| Replacement cartridge | Slim 20’’ |
| Membrane model | LP-4040-3000 |
| Model | COMPACT 6000G — 4040SS×4 |
| Flow Rate, LPH | 1000LPH |
Properties
€3,363.80/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 1000001110
WATERRO OSMO ECO 6000G (4040FRP×4 – 1000 LPH) Industrial Reverse Osmosis System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 70*80*145 |
| Type | Industrial Reverse Osmosis system |
| Output voltage,V | 220V |
| Brand Name | NEUTRAL |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 4040-FRP THREAD (450psi) |
| Voltage,V | 220V |
| Replacement cartridge | BB 20’’ |
| Membrane model | LP-4040-3000 |
| Model | OSMO ECO 6000G — 4040FRP×4 |
| Flow Rate, LPH | 1000LPH |
Properties
€3,290/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 1000001120
WATERRO OSMO PRO 6000G (4040FRP×4 – 1000 LPH) Industrial Reverse Osmosis System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 47*61*160 |
| Type | Industrial Reverse Osmosis system |
| Output voltage,V | 220V |
| Brand Name | NEUTRAL |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 4040-FRP THREAD (450psi) |
| Voltage,V | 220V |
| Replacement cartridge | Slim 20’’ |
| Membrane model | LP-4040-3000 |
| Model | OSMO PRO 6000G — 4040FRP×4 |
| Flow Rate, LPH | 1000LPH |
Properties
€3,506.60/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Few
Art.: 1000001130
WATERRO COMPACT 12000G (4040SS×8 – 2000 LPH) Industrial Reverse Osmosis System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 80*70*165 |
| Type | Industrial Reverse Osmosis system |
| Output voltage,V | 220V |
| Brand Name | NEUTRAL |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 4040-SS304 THREAD (300psi) |
| Voltage,V | 220V |
| Replacement cartridge | BB 20’’ |
| Membrane model | LP-4040-3000 |
| Model | COMPACT 12000G — 4040SS×8 |
| Flow Rate, LPH | 2000LPH |
Properties
€7,235.80/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 1000001140
WATERRO OSMO ECO 12000G (4040FRP×8 – 2000 LPH) Industrial Reverse Osmosis System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 70*80*145 |
| Type | Industrial Reverse Osmosis system |
| Machine size W*L*H, cm | 60*80*160 |
| Output voltage,V | 220V |
| Brand Name | NEUTRAL |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 4040-FRP THREAD (450psi) |
| Voltage,V | 220V |
| Replacement cartridge | SS-304 20’’ |
| Membrane model | LP-4040-3000 |
| Model | OSMO ECO 12000G — 4040FRP×8 |
| Flow Rate, LPH | 2000LPH |
Properties
€5,780/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 1000001150
WATERRO OSMO PRO 12000G (4040FRP×8 – 2000 LPH) Industrial Reverse Osmosis System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 80*70*165 |
| Type | Industrial Reverse Osmosis system |
| Machine size W*L*H, cm | 60*80*160 |
| Output voltage,V | 380V |
| Brand Name | NEUTRAL |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 4040-FRP THREAD (450psi) |
| Voltage,V | 220V |
| Replacement cartridge | BB 20’’ |
| Membrane model | LP-4040-3000 |
| Model | OSMO PRO 12000G — 4040FRP×8 |
| Flow Rate, LPH | 2000LPH |
Properties
€7,490/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 1000001160
WATERRO OSMO PRO 24000G (8040FRP×4 – 4000 LPH) Industrial Reverse Osmosis System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 90*189*200 |
| Type | Industrial Reverse Osmosis system |
| Output voltage,V | 380V |
| Brand Name | NEUTRAL |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 8040-FRP THREAD |
| Voltage,V | 380V |
| Replacement cartridge | SS-304 20’’ |
| Membrane model | LP-8040-3000 |
| Model | OSMO PRO 24000G — 8040FRP×4 |
| Flow Rate, LPH | 4000LPH |
Properties
€12,990/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Few
Art.: 1000001170
WATERRO OSMO PRO 30000G (8040FRP×5 – 5000 LPH) Industrial Reverse Osmosis System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 130*180*210 |
| Type | Industrial Reverse Osmosis system |
| Output voltage,V | 380V |
| Brand Name | NEUTRAL |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 8040-FRP THREAD |
| Voltage,V | 380V |
| Replacement cartridge | SS-304 30’’ |
| Membrane model | LP-8040-3000 |
| Model | OSMO PRO 30000G — 8040FRP×5 |
| Flow Rate, LPH | 5000LPH |
Properties
€13,990/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 1000001180
WATERRO OSMO PRO 36000G (8040FRP×6 – 6000 LPH) Industrial Reverse Osmosis System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 130*180*210 |
| Type | Industrial Reverse Osmosis system |
| Output voltage,V | 380V |
| Brand Name | NEUTRAL |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 8040-FRP THREAD |
| Voltage,V | 380V |
| Replacement cartridge | SS-304 40’’ |
| Membrane model | LP-8040-3000 |
| Model | OSMO PRO 36000G — 8040FRP×6 |
| Flow Rate, LPH | 6000LPH |
Properties
€17,990/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Few
Art.: 1000001190
WATERRO EDI-250L Electrodeionization Ultra Pure Water System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 60*50*100 |
| Type | ULTRA PURE WATER MACHINE |
| Output voltage,V | 220V |
| Brand Name | NEUTRAL |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Voltage,V | 220V |
| Model | EDI-250L |
| Flow Rate, LPH | 250LPH |
Properties
€4,089/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Few
Art.: 1000001200
WATERRO EDI-500L Electrodeionization Ultra Pure Water System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 80*65*150 |
| Type | ULTRA PURE WATER MACHINE |
| Output voltage,V | 220V |
| Brand Name | NEUTRAL |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing FRP 8040 |
| Voltage,V | 220V |
| Replacement cartridge | BIG BLUE 20'' |
| Membrane model | BW-8040-5000 |
| Model | EDI-500L |
| Flow Rate, LPH | 500LPH |
Properties
€4,879/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click




