Many
Art.: 1000000310
WATERRO SPACE 100G-H1812 Reverse Osmosis System with 2G Plastic Tank (Encapsulated Membrane)
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 15*40*56 |
| Type | Domestic Reverse Osmosys system |
| Machine size W*L*H, cm | 10*33*43 |
| Output voltage,V | 24V |
| Brand Name | WATERRO |
| RO tank Size,G | Water storage plastic tank 2.0G |
| Membrane housing size | Encapsulated |
| Voltage,V | 24V |
| Replacement cartridge | Inline QF 2.0'' |
| Membrane model | Capsulated membrane 100G |
| Model | SPACE 100G-H1812 |
Properties
€179/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 1000000320
WATERRO SHARK 100G-H1812 Reverse Osmosis System with 2G Plastic Tank (Membrane Inside)
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 15*40*56 |
| Type | Domestic Reverse Osmosys system |
| Machine size W*L*H, cm | 10*33*43 |
| Output voltage,V | 24V |
| Brand Name | WATERRO |
| RO tank Size,G | Water storage plastic tank 2.0G |
| Membrane housing size | Encapsulated |
| Voltage,V | 24V |
| Replacement cartridge | Inline QF 2.0'' |
| Membrane model | Capsulated membrane 100G |
| Model | SHARK 100G-H1812 |
Properties
€198/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 1000000330
WATERRO NOVA ALFA 100G-UVLED Reverse Osmosis System with 3.2G Plastic Tank(Membrane Inside)
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 15*40*56 |
| Type | Domestic Reverse Osmosys system |
| Machine size W*L*H, cm | 10*33*43 |
| Output voltage,V | 24V |
| Brand Name | WATERRO |
| RO tank Size,G | Water storage plastic tank 2.0G |
| Membrane housing size | Membrane Housing 1812/2012 QUICK |
| Voltage,V | 24V |
| Replacement cartridge | Inline QF 2.0'' |
| Membrane model | Capsulated membrane 100G |
| Model | ALFA 100G-UVLED |
| 5 STEP | WATERRO Inline QF 2.0″ Post Carbon Cartridge |
Properties
€210/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 1000000580
WATERRO VISION COSMO-6 800G-3013*1 UV LED Reverse Osmosis System with Built-in Storage Tank (MB)
| Box size W*L*H, cm | 23*58*48 |
| Type | Domestic Reverse Osmosys system |
| Machine size W*L*H, cm | 16*43*40 |
| Brand Name | WATERRO |
| RO tank Size,G | 1L |
| Membrane housing size | Membrane Housing 3013 |
| Voltage,V | 24V |
| Replacement cartridge | SLIM 10'' |
| Membrane model | WR-3013-800 |
| Model | COSMO-6 800G-3013*1 UV LED |
Properties
€370/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 1000000590
WATERRO NOVA ENIGMA 800G-3013*1 UV LED Direct Flow Reverse Osmosis System (Membrane Inside)
| Box size W*L*H, cm | 19*51*47 |
| Type | Direct flow Reverse Osmosis system |
| Machine size W*L*H, cm | 13*38*40,5 |
| Output voltage,V | 24V |
| Brand Name | WATERRO |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 3013 |
| Voltage,V | 24V |
| Replacement cartridge | SLIM 10'' |
| Membrane model | WR-3013-800 |
| 1 STEP | WATERRO SLIM 10″ CTO Carbon Cartridge – 5 µm |
| Model | NOVA ENIGMA 800G-3013*1 |
| 2 STEP | WATERRO SLIM 10″ PP Cartridge – 1 µm |
| 3 STEP | WATERRO Membrane 800GPD model: WR-3013-800 |
| 5 STEP | WATERRO NOVA UV LED 2LPM- 24V |
Properties
€360/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 1000000640
WATERRO HoReCa 1600G-3413*1 Commercial Direct Flow RO System(Membrane inside)
| Box size W*L*H, cm | 34*48*67 |
| Type | Commercial Direct Flow RO System |
| Output voltage,V | 36V |
| Brand Name | WATERRO |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 3413 |
| Voltage,V | 36V |
| Replacement cartridge | JUMBO 10'' |
| Membrane model | WR-3413-1600 |
| Model | HoReCa 1600G-3413*1 |
Properties
€575/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 1000000650
WATERRO HoReCa MAX 3200G-3413*2 Commercial Direct Flow RO System(Membrane inside)
| Box size W*L*H, cm | 49,5*45*50 |
| Type | Commercial Direct Flow RO System |
| Output voltage,V | 36V |
| Brand Name | WATERRO |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 3413 |
| Voltage,V | 220V |
| Replacement cartridge | BIG BLUE 10'' |
| Membrane model | WR-3113-800 |
Properties
€790/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 1000001050
WATERRO OSMO SLIM 2000G (4021FRP×2 – 250 LPH) Industrial Reverse Osmosis System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 36*46*135 |
| Type | Industrial Reverse Osmosis system |
| Output voltage,V | 220V |
| Brand Name | NEUTRAL |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 4021-FRP THREAD (450psi) |
| Voltage,V | 220V |
| Replacement cartridge | BB 10’’ |
| Membrane model | LP-4021-3000 |
| Model | OSMO SLIM 2000G-4021FRPЧ2 |
| Flow Rate, LPH | 250LPH |
Properties
€1,395/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 1000001060
WATERRO OSMO SLIM 3000G (4040FRP×2 – 500 LPH) Industrial Reverse Osmosis System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 36*46*176 |
| Type | Industrial Reverse Osmosis system |
| Output voltage,V | 220V |
| Brand Name | NEUTRAL |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 4040-FRP THREAD (450psi) |
| Voltage,V | 220V |
| Replacement cartridge | BB 10’’ |
| Membrane model | LP-4040-3000 |
| Model | OSMO SLIM 3000G — 4040FRP×2 |
| Flow Rate, LPH | 500LPH |
Properties
€2,390/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Few
Art.: 1000001170
WATERRO OSMO PRO 30000G (8040FRP×5 – 5000 LPH) Industrial Reverse Osmosis System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 130*180*210 |
| Type | Industrial Reverse Osmosis system |
| Output voltage,V | 380V |
| Brand Name | NEUTRAL |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 8040-FRP THREAD |
| Voltage,V | 380V |
| Replacement cartridge | SS-304 30’’ |
| Membrane model | LP-8040-3000 |
| Model | OSMO PRO 30000G — 8040FRP×5 |
| Flow Rate, LPH | 5000LPH |
Properties
€13,990/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 1000001180
WATERRO OSMO PRO 36000G (8040FRP×6 – 6000 LPH) Industrial Reverse Osmosis System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 130*180*210 |
| Type | Industrial Reverse Osmosis system |
| Output voltage,V | 380V |
| Brand Name | NEUTRAL |
| RO tank Size,G | NO TANK |
| Membrane housing size | Membrane Housing 8040-FRP THREAD |
| Voltage,V | 380V |
| Replacement cartridge | SS-304 40’’ |
| Membrane model | LP-8040-3000 |
| Model | OSMO PRO 36000G — 8040FRP×6 |
| Flow Rate, LPH | 6000LPH |
Properties
€17,990/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 1000002020
WATERRO UF1000-D102 (1,000 LPH) Ultrafiltration System
| QTY per box | 8 |
| Box size W*L*H, cm | 51*18*19 |
| Type | Ultra Filtration system |
| Machine size W*L*H, cm | 9*38*31 |
| Material | SS304 |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Inlet/Outlet(inch) | 1/2''/1/2'' |
| Membrane model | UF1000 |
| Precision,mic | 0,1 Micron |
| Model | UF1000 |
| Flow Rate, LPH | 1000LPH |
Properties
€65/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 1000002030
WATERRO UF2000-D102 (2,000 LPH) Ultrafiltration System
| QTY per box | 6 |
| Box size W*L*H, cm | 75*18*19 |
| Type | Ultra Filtration system |
| Machine size W*L*H, cm | 9*38*31 |
| Material | SS304 |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Inlet/Outlet(inch) | 1/2''/1/2'' |
| Membrane model | UF2000 |
| Precision,mic | 0,1 Micron |
| Model | UF2000 |
| Flow Rate, LPH | 2000LPH |
Properties
€110/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 1000002040
WATERRO UF4000-D114 (4,000 LPH) Ultrafiltration System
| QTY per box | 4 |
| Box size W*L*H, cm | 118,5*19*20 |
| Type | Ultra Filtration system |
| Machine size W*L*H, cm | 9*38*31 |
| Material | SS304 |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Inlet/Outlet(inch) | 1''/1'' |
| Membrane model | UF4000 |
| Precision,mic | 0,1 Micron |
| Model | UF4000 |
| Flow Rate, LPH | 4000LPH |
Properties
€190/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 1000002050
WATERRO UFV10000-D220 (10,000 LPH) Vertical Ultrafiltration System
| QTY per box | 2 |
| Box size W*L*H, cm | 121*25*26 |
| Type | Ultra Filtration system |
| Machine size W*L*H, cm | 9*38*31 |
| Material | SS304 |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Inlet/Outlet(inch) | 1''/1'' |
| Membrane model | UFV10000 |
| Precision,mic | 0,1 Micron |
| Model | UFV10000 |
| Flow Rate, LPH | 10000LPH |
Properties
€325/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 1000002060
WATERRO UFV20000-D250 (20,000 LPH) Vertical Ultrafiltration System
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 134*31*32 |
| Type | Ultra Filtration system |
| Material | SS304 |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Inlet/Outlet(inch) | 2''/2'' |
| Membrane model | UFV20000 |
| Precision,mic | 0,1 Micron |
| Model | UFV20000 |
| Flow Rate, LPH | 20000LPH |
Properties
€405/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 1000002070
WATERRO UFPVDF1000-D102 (1,000 LPH) Ultrafiltration System
| QTY per box | 12 |
| Box size W*L*H, cm | 38*19*19 |
| Type | Ultra Filtration system |
| Machine size W*L*H, cm | 9*38*31 |
| Material | SS304 |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Inlet/Outlet(inch) | 1/2''/1/2'' |
| Membrane model | UFPVDF1000 |
| Precision,mic | 0,1 Micron |
| Model | UFPVDF1000 |
| Flow Rate, LPH | 1000LPH |
Properties
€80/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 1000002080
WATERRO UFPVDF2000-D102 (2,000 LPH) Ultrafiltration System
| QTY per box | 6 |
| Box size W*L*H, cm | 57*19*19 |
| Type | Ultra Filtration system |
| Machine size W*L*H, cm | 9*38*31 |
| Material | SS304 |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Inlet/Outlet(inch) | 3/4''/3/4'' |
| Membrane model | UFPVDF2000 |
| Precision,mic | 0,1 Micron |
| Model | UFPVDF2000 |
| Flow Rate, LPH | 2000LPH |
Properties
€120/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 1000002090
WATERRO UFPVDF5000-D159 (5,000 LPH) Ultrafiltration System
| QTY per box | 4 |
| Box size W*L*H, cm | 64*25*26 |
| Type | Ultra Filtration system |
| Machine size W*L*H, cm | 9*38*31 |
| Material | SS304 |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Inlet/Outlet(inch) | 1''/1'' |
| Membrane model | UFPVDF5000 |
| Precision,mic | 0,1 Micron |
| Model | UFPVDF5000 |
| Flow Rate, LPH | 5000LPH |
Properties
€230/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 1000002100
WATERRO UF1000-D102 Replacement Ultrafiltration Membrane
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 56*41*39 |
| Type | Ultra Filtration system |
| Machine size W*L*H, cm | 9*38*31 |
| Material | SS304 |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Membrane model | UF1000 |
| Precision,mic | 0,1 Micron |
| Model | UF1000 |
| Flow Rate, LPH | 1000LPH |
Properties
€30/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Show more
