Many
Art.: 2000000400
WATERRO 80W Amalgam UV Water Sterilizer – 4.5 m³/h – 1"
| QTY per box | 10 |
| Box size W*L*H, cm | 26*105*45 |
| Flow Rate, T/H | 4,50 |
| Normal power,W | 80W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | Full: including lamp and transformer |
| Material | SUS304 |
| Brand Name | WATERRO |
| Inlet/Outlet(inch) | 1'' |
| UV intensity, uW/cm2 | 260 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 846 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| Water pressure,Max | 8Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 16000 |
| Flow switch, inch | 1'' BSP MALE |
Properties
€109/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Few
Art.: 2000000410
WATERRO 160W (2×80W) Amalgam UV Water Sterilizer – 9 m³/h – 1.5"
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 20*94*39 |
| Flow Rate, T/H | 9,00 |
| Normal power,W | 160W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | Full: including lamp and transformer |
| Material | SUS304 |
| Brand Name | WATERRO |
| Inlet/Outlet(inch) | 1,5'' |
| UV intensity, uW/cm2 | 520 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 846 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| Water pressure,Max | 8Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 16000 |
| Flow switch, inch | 1,5'' BSP MALE |
Properties
€369/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 2000000415
WATERRO 160W (2×80W) Amalgam UV Water Sterilizer with Control Box – 9 m³/h – 1.5"
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 16.5*95.5*37.2 |
| Flow Rate, T/H | 9 |
| Normal power,W | 160W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | ALL included |
| Material | SUS304 |
| Brand Name | WATERRO |
| Inlet/Outlet(inch) | 1.5’’ |
| UV intensity, uW/cm2 | 520 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 846 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| Water pressure,Max | 8Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 16000 |
| Flow switch, inch | 1,5'' BSP MALE |
Properties
€359/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 2000000420
WATERRO 240W (3×80W) Amalgam UV Water Sterilizer with Control Box – 13.5 m³/h – 2"
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 19.5*94*39 |
| Flow Rate, T/H | 13,5 |
| Normal power,W | 240W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | ALL included |
| Material | SUS304 |
| Brand Name | WATERRO |
| Inlet/Outlet(inch) | 2.0’’ |
| UV intensity, uW/cm2 | 780 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 846 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| Water pressure,Max | 8Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 16000 |
| Flow switch, inch | 2'' BSP MALE |
Properties
€469/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Few
Art.: 2000000430
WATERRO 320W (4×80W) Amalgam UV Water Sterilizer – 16.2 m³/h – DN65
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 25*105*45 |
| Flow Rate, T/H | 16,20 |
| Normal power,W | 320W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | Full: including lamp and transformer |
| Material | SUS304 |
| Brand Name | WATERRO |
| Inlet/Outlet(inch) | DN65 |
| UV intensity, uW/cm2 | 1040 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 846 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| Water pressure,Max | 10Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 16000 |
| Flow switch, inch | DN65 FLANGED |
Properties
€787/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 2000000435
WATERRO 360W (3×120W) Amalgam UV Water Sterilizer with Control Box – 30 m³/h – DN65 Flanged
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 24*121*43 |
| Flow Rate, T/H | 30 |
| Normal power,W | 360W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | ALL included |
| Material | SUS304 |
| Brand Name | WATERRO |
| Inlet/Outlet(inch) | DN65 |
| UV intensity, uW/cm2 | 1050 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 1149 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| Water pressure,Max | 10Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 16000 |
| Flow switch, inch | DN65 FLANGED |
Properties
€549/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 2000000440
WATERRO 400W (5×80W) Amalgam UV Water Sterilizer – 21.6 m³/h – DN80
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 25*105*45 |
| Flow Rate, T/H | 21,60 |
| Normal power,W | 400W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | Full: including lamp and transformer |
| Material | SUS304 |
| Brand Name | WATERRO |
| Inlet/Outlet(inch) | DN80 |
| UV intensity, uW/cm2 | 1300 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 846 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| Water pressure,Max | 10Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 16000 |
| Flow switch, inch | DN80 FLANGED |
Properties
€890/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 2000000450
WATERRO 480W (4×120W) Amalgam UV Water Sterilizer with Control Box – 40 m³/h – DN65 Flanged
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 27.5*125.5*39 |
| Flow Rate, T/H | 40 |
| Normal power,W | 480W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | ALL included |
| Material | SUS304 |
| Brand Name | WATERRO |
| Inlet/Outlet(inch) | DN65 |
| UV intensity, uW/cm2 | 1400 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 1149 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| Water pressure,Max | 10Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 16000 |
| Flow switch, inch | DN65 FLANGED |
Properties
€749/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 2000000455
WATERRO 600W (5×120W) Amalgam UV Water Sterilizer with Control Box – 50 m³/h – DN125 Flanged
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 30.5*123*61.5 |
| Flow Rate, T/H | 50 |
| Normal power,W | 600W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | ALL included |
| Material | SUS304 |
| Brand Name | WATERRO |
| Inlet/Outlet(inch) | DN125 |
| UV intensity, uW/cm2 | 1750 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 1149 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| Water pressure,Max | 10Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 16000 |
| Flow switch, inch | DN125 FLANGED |
Properties
€1,090/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 2000000460
WATERRO 720W (6×120W) Amalgam UV Water Sterilizer – 60 m³/h – DN125
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 30*135*60 |
| Flow Rate, T/H | 60,00 |
| Normal power,W | 720W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | Full: including lamp and transformer |
| Material | SUS304 |
| Brand Name | WATERRO |
| Inlet/Outlet(inch) | DN125 |
| UV intensity, uW/cm2 | 2100 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 1149 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| Water pressure,Max | 10Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 16000 |
| Flow switch, inch | DN125 FLANGED |
Properties
€1,640/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Enought
Art.: 2000000470
WATERRO 960W (8×120W) Amalgam UV Water Sterilizer – 100 m³/h – DN150
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 30*135*60 |
| Flow Rate, T/H | 100,00 |
| Normal power,W | 960W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | Full: including lamp and transformer |
| Material | SUS304 |
| Brand Name | WATERRO |
| Inlet/Outlet(inch) | DN150 |
| UV intensity, uW/cm2 | 2800 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 1149 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| Water pressure,Max | 10Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 16000 |
| Flow switch, inch | DN150 FLANGED |
Properties
€2,029/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
