Enought
Art.: 2000001000
WATERRO UV Lamp 5W – Replacement
| QTY per box | 100 |
| Box size W*L*H, cm | 35*36*34 |
| Normal power,W | 6W |
| Brand Name | WATERRO |
| UV intensity, uW/cm2 | 26 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 212 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| UV lamp lifetime,H | Up to 8000 |
Properties
€11/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000001005
WATERRO UV Lamp 6W – 4-Pin, Ø15 mm × 212 mm – Replacement
| QTY per box | 100 |
| Box size W*L*H, cm | 35*36*34 |
| Normal power,W | 6W |
| Brand Name | WATERRO |
| UV intensity, uW/cm2 | 26 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 212 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| UV lamp lifetime,H | Up to 8000 |
Properties
€12/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000001008
WATERRO UV Lamp 10W (4-Pin, Ø15×292 mm) – Replacement
| QTY per box | 100 |
| Box size W*L*H, cm | 35*36*34 |
| Normal power,W | 10W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Brand Name | WATERRO |
| UV intensity, uW/cm2 | 23 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 292 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| UV lamp lifetime,H | Up to 8000 |
Properties
€4.60/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000001010
WATERRO UV Lamp 12W (4-Pin, Ø15×265 mm) – Replacement
| QTY per box | 100 |
| Box size W*L*H, cm | 35*36*34 |
| Normal power,W | 12W |
| Brand Name | WATERRO |
| UV intensity, uW/cm2 | 34 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 265 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| UV lamp lifetime,H | Up to 8000 |
Properties
€15/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000001020
WATERRO UV Lamp 16W (4-Pin, Ø15×330 mm) – Replacement
| QTY per box | 100 |
| Box size W*L*H, cm | 42*36*34 |
| Normal power,W | 16W |
| Brand Name | WATERRO |
| UV intensity, uW/cm2 | 50 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 330 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| UV lamp lifetime,H | Up to 8000 |
Properties
€17/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000001030
WATERRO UV Lamp 25W (4-Pin, Ø15×550 mm) – Replacement
| QTY per box | 100 |
| Box size W*L*H, cm | 64*36*34 |
| Normal power,W | 25W |
| Brand Name | WATERRO |
| UV intensity, uW/cm2 | 52 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 550 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| UV lamp lifetime,H | Up to 8000 |
Properties
€19/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000001040
WATERRO UV Lamp 55W (4-Pin, Ø15×910 mm) – Replacement
| QTY per box | 100 |
| Box size W*L*H, cm | 100*36*34 |
| Normal power,W | 55W |
| Brand Name | WATERRO |
| UV intensity, uW/cm2 | 160 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 910 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| UV lamp lifetime,H | Up to 8000 |
Properties
€21/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000001042
PHILIPS UV Lamp 6W (G5, 2-Pin, Ø16×212 mm) – Replacement
| QTY per box | 100 |
| Box size W*L*H, cm | 35*36*34 |
| Normal power,W | 6W |
| Brand Name | PHILIPS |
| UV intensity, uW/cm2 | 26 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 212 |
| UV lamp diameter,mm | 16 |
| UV lamp lifetime,H | Up to 8000 |
Properties
€18/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000001043
PHILIPS UV Lamp 11W (G5, 2-Pin, Ø16×212 mm) – Replacement
| QTY per box | 100 |
| Box size W*L*H, cm | 35*36*34 |
| Normal power,W | 11W |
| Brand Name | PHILIPS |
| UV intensity, uW/cm2 | 34 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 212 |
| UV lamp diameter,mm | 16 |
| UV lamp lifetime,H | Up to 8000 |
Properties
€21/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000001044
PHILIPS UV Lamp 16W (G5, 2-Pin, Ø16×288 mm) – Replacement
| QTY per box | 100 |
| Box size W*L*H, cm | 42*36*34 |
| Normal power,W | 16W |
| Brand Name | PHILIPS |
| UV intensity, uW/cm2 | 50 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 288 |
| UV lamp diameter,mm | 16 |
| UV lamp lifetime,H | Up to 8000 |
Properties
€24/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000001045
PHILIPS UV Lamp 25W (G13, 2-Pin, Ø28×517 mm) – Replacement
| QTY per box | 100 |
| Box size W*L*H, cm | 64*36*34 |
| Normal power,W | 25W |
| Brand Name | PHILIPS |
| UV intensity, uW/cm2 | 72 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 437,4 |
| UV lamp diameter,mm | 28 |
| UV lamp lifetime,H | Up to 8000 |
Properties
€38/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000001046
PHILIPS UV Lamp 55W (G13, 2-Pin, Ø28×894.6 mm) – Replacement
| QTY per box | 100 |
| Box size W*L*H, cm | 100*36*34 |
| Normal power,W | 55W |
| Brand Name | PHILIPS |
| UV intensity, uW/cm2 | 160 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 894,6 |
| UV lamp diameter,mm | 28 |
| UV lamp lifetime,H | Up to 8000 |
Properties
€44/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000001047
WATERRO Amalgam UV Lamp 80W (4-Pin, Ø15×846 mm) – Replacement
| QTY per box | 100 |
| Box size W*L*H, cm | 100*36*34 |
| Normal power,W | 80W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Brand Name | WATERRO |
| UV intensity, uW/cm2 | 260 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 846 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| UV lamp lifetime,H | Up to 16000 |
Properties
€22.50/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000001048
WATERRO Amalgam UV Lamp 120W (4-Pin, Ø15×1149 mm) – Replacement
| QTY per box | 100 |
| Box size W*L*H, cm | 100*36*34 |
| Normal power,W | 120W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Brand Name | WATERRO |
| UV intensity, uW/cm2 | 350 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 1149 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| UV lamp lifetime,H | Up to 16000 |
Properties
€26.10/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000001050
Quartz Sleeve for 6W UV Lamp – WATERRO / PHILIPS Compatible
| QTY per box | 100 |
| Box size W*L*H, cm | 33*36*34 |
| Material | High Purity Quartz |
| Brand Name | NEUTRAL |
| UV lamp length,mm | 245 |
| UV lamp diameter,mm | 23 |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 245 |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 245 |
Properties
€5/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000001060
Quartz Sleeve for 12W UV Lamp – WATERRO / PHILIPS Compatible
| QTY per box | 100 |
| Box size W*L*H, cm | 38*36*34 |
| Material | High Purity Quartz |
| Brand Name | NEUTRAL |
| UV lamp length,mm | 300 |
| UV lamp diameter,mm | 23 |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 300 |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 300 |
Properties
€6/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000001070
Quartz Sleeve for 16W UV Lamp – WATERRO / PHILIPS Compatible
| QTY per box | 100 |
| Box size W*L*H, cm | 44*36*34 |
| Material | High Purity Quartz |
| Brand Name | NEUTRAL |
| UV lamp length,mm | 357 |
| UV lamp diameter,mm | 23 |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 357 |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 357 |
Properties
€7/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000001080
Quartz Sleeve for 25W UV Lamp – WATERRO Compatible
| QTY per box | 100 |
| Box size W*L*H, cm | 65*36*34 |
| Material | High Purity Quartz |
| Brand Name | NEUTRAL |
| UV lamp length,mm | 575 |
| UV lamp diameter,mm | 23 |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 575 |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 575 |
Properties
€8/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000001090
Quartz Sleeve for 55W UV Lamp – WATERRO Compatible
| QTY per box | 100 |
| Box size W*L*H, cm | 101*36*34 |
| Material | High Purity Quartz |
| Brand Name | NEUTRAL |
| UV lamp length,mm | 936 |
| UV lamp diameter,mm | 23 |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 936 |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 936 |
Properties
€9/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000001092
Quartz Sleeve for 25W UV Lamp – PHILIPS G13 Compatible
| QTY per box | 100 |
| Box size W*L*H, cm | 65*36*34 |
| Material | High Purity Quartz |
| Brand Name | NEUTRAL |
| UV lamp length,mm | 438 |
| UV lamp diameter,mm | 30 |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 575 |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 463 |
Properties
€8.40/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Show more
