Many
Art.: 2000000000
WATERRO 5W UV Water Sterilizer – 0.08 m³/h – 1/4"
| QTY per box | 10 |
| Box size W*L*H, cm | 48*25*42 |
| Flow Rate, T/H | 0,09 |
| Normal power,W | 5W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | Full: including lamp and transformer |
| Material | SS304 |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Inlet/Outlet(inch) | 1/4'' |
| UV intensity, uW/cm2 | 26 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 212 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| Water pressure,Max | 6Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 8000 |
| Flow switch, inch | 1/4" |
Properties
€31/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000000005
WATERRO 6W UV Water Sterilizer – 0.11 m³/h – 1/4"
| QTY per box | 10 |
| Box size W*L*H, cm | 48*25*42 |
| Flow Rate, T/H | 0,11 |
| Normal power,W | 6W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | Full: including lamp and transformer |
| Material | SS304 |
| Brand Name | WATERRO |
| Inlet/Outlet(inch) | 1/4'' |
| UV intensity, uW/cm2 | 26 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 212 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| Water pressure,Max | 6Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 8000 |
| Flow switch, inch | 1/4" |
Properties
€35/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000000010
WATERRO 12W UV Water Sterilizer – 0.23 m³/h – 1/4"
| QTY per box | 10 |
| Box size W*L*H, cm | 55*25*42 |
| Flow Rate, T/H | 0,23 |
| Normal power,W | 12W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | Full: including lamp and transformer |
| Material | SS304 |
| Brand Name | WATERRO |
| Inlet/Outlet(inch) | 1/4'' |
| UV intensity, uW/cm2 | 34 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 265 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| Water pressure,Max | 6Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 8000 |
| Flow switch, inch | 1/4" |
Properties
€47/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000000020
WATERRO 16W UV Water Sterilizer – 0.48 m³/h – 1/2"
| QTY per box | 10 |
| Box size W*L*H, cm | 60*25*42 |
| Flow Rate, T/H | 0,48 |
| Normal power,W | 16W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | Full: including lamp and transformer |
| Material | SS304 |
| Brand Name | WATERRO |
| Inlet/Outlet(inch) | 1/2'' |
| UV intensity, uW/cm2 | 50 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 330 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| Water pressure,Max | 6Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 8000 |
| Flow switch, inch | 1/2'' BSP MALE |
Properties
€57/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000000030
WATERRO 25W UV Water Sterilizer – 1.1 m³/h – 1/2"
| QTY per box | 10 |
| Box size W*L*H, cm | 80*25*42 |
| Flow Rate, T/H | 1,1 |
| Normal power,W | 25W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | Full: including lamp and transformer |
| Material | SS304 |
| Brand Name | WATERRO |
| Inlet/Outlet(inch) | 1/2'' |
| UV intensity, uW/cm2 | 72 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 550 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| Water pressure,Max | 6Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 8000 |
| Flow switch, inch | 1/2'' BSP MALE |
Properties
€79/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000000040
WATERRO 55W UV Water Sterilizer – 2.7 m³/h – 3/4"
| QTY per box | 10 |
| Box size W*L*H, cm | 116*26*42 |
| Flow Rate, T/H | 2,7 |
| Normal power,W | 55W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | Full: including lamp and transformer |
| Material | SS304 |
| Brand Name | WATERRO |
| Inlet/Outlet(inch) | 3/4'' |
| UV intensity, uW/cm2 | 160 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 910 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| Water pressure,Max | 8Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 8000 |
| Flow switch, inch | 3/4'' BSP MALE |
Properties
€109/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000000045
WATERRO 55W UV Water Sterilizer – 2.7 m³/h – 3/4" (Timer-Flow)
| QTY per box | 10 |
| Box size W*L*H, cm | 116*26*42 |
| Flow Rate, T/H | 2,7 |
| Normal power,W | 55W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | Full: including lamp and transformer |
| Material | SS304 |
| Brand Name | WATERRO |
| Inlet/Outlet(inch) | 3/4'' |
| UV intensity, uW/cm2 | 160 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 910 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| Water pressure,Max | 8Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 8000 |
| Flow switch, inch | 3/4'' BSP MALE |
Properties
€139/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000000050
WATERRO 110W (2×55W) UV Water Sterilizer – 5.4 m³/h – 1"
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 102*16*42 |
| Flow Rate, T/H | 5,4 |
| Normal power,W | 110W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | Full: including lamp and transformer |
| Material | SS304 |
| Brand Name | WATERRO |
| Inlet/Outlet(inch) | 1'' |
| UV intensity, uW/cm2 | 320 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 910 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| Water pressure,Max | 8Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 8000 |
| Flow switch, inch | 1'' BSP MALE |
Properties
€295/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000000060
WATERRO 165W (3×55W) UV Water Sterilizer – 8.1 m³/h – 1.5"
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 102*20*37 |
| Flow Rate, T/H | 8,1 |
| Normal power,W | 165W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | Full: including lamps and transformers |
| Material | SS304 |
| Brand Name | WATERRO |
| Inlet/Outlet(inch) | 1,5'' |
| UV intensity, uW/cm2 | 480 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 910 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| Water pressure,Max | 8Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 8000 |
| Flow switch, inch | 1,5'' BSP MALE |
Properties
€395/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000000070
WATERRO 220W (4×55W) UV Water Sterilizer – 10.8 m³/h – 1.5"
| QTY per box | 1 |
| Box size W*L*H, cm | 102*20*37 |
| Flow Rate, T/H | 10,8 |
| Normal power,W | 220W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | Full: including lamps and transformers |
| Material | SS304 |
| Brand Name | WATERRO |
| Inlet/Outlet(inch) | 1,5'' |
| UV intensity, uW/cm2 | 640 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 910 |
| UV lamp diameter,mm | 15 |
| Water pressure,Max | 8Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 8000 |
| Flow switch, inch | 1,5'' BSP MALE |
Properties
€460/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000000200
WATERRO 6W UV Water Sterilizer – 0.11 m³/h – 1/4" (PHILIPS Lamp)
| QTY per box | 10 |
| Box size W*L*H, cm | 48*25*42 |
| Flow Rate, T/H | 0,11 |
| Normal power,W | 6W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | Full: including lamp and transformer |
| Material | SS304 |
| Brand Name | PHILIPS |
| Inlet/Outlet(inch) | 1/4'' |
| UV intensity, uW/cm2 | 26 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 212 |
| UV lamp diameter,mm | 16 |
| Water pressure,Max | 6Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 8000 |
| Flow switch, inch | 1/4" |
Properties
€40/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000000220
WATERRO 11W UV Water Sterilizer – 0.23 m³/h – 1/4" (PHILIPS Lamp)
| QTY per box | 10 |
| Box size W*L*H, cm | 55*25*42 |
| Flow Rate, T/H | 0,23 |
| Normal power,W | 11W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | Full: including lamp and transformer |
| Material | SS304 |
| Brand Name | WATERRO |
| Inlet/Outlet(inch) | 1/4'' |
| UV intensity, uW/cm2 | 34 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 212 |
| UV lamp diameter,mm | 16 |
| Water pressure,Max | 6Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 8000 |
| Flow switch, inch | 1/4" |
Properties
€50/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000000230
WATERRO 16W UV Water Sterilizer – 0.48 m³/h – 1/2" (PHILIPS Lamp)
| QTY per box | 10 |
| Box size W*L*H, cm | 60*25*42 |
| Flow Rate, T/H | 0,48 |
| Normal power,W | 16W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | Full: including lamp and transformer |
| Material | SS304 |
| Brand Name | WATERRO |
| Inlet/Outlet(inch) | 1/2'' |
| UV intensity, uW/cm2 | 50 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 288 |
| UV lamp diameter,mm | 16 |
| Water pressure,Max | 6Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 8000 |
| Flow switch, inch | 1/2'' BSP MALE |
Properties
€65/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000000240
WATERRO 25W UV Water Sterilizer – 1.1 m³/h – 1/2" (PHILIPS Lamp)
| QTY per box | 10 |
| Box size W*L*H, cm | 80*25*42 |
| Flow Rate, T/H | 1,1 |
| Normal power,W | 25W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | Full: including lamp and transformer |
| Material | SS304 |
| Brand Name | WATERRO |
| Inlet/Outlet(inch) | 1/2'' |
| UV intensity, uW/cm2 | 72 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 437,4 |
| UV lamp diameter,mm | 28 |
| Water pressure,Max | 6Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 8000 |
| Flow switch, inch | 1/2'' BSP MALE |
Properties
€93.90/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 2000000300
WATERRO 55W UV Water Sterilizer – 2.7 m³/h – 1" (PHILIPS Lamp)
| QTY per box | 10 |
| Box size W*L*H, cm | 116*26*42 |
| Flow Rate, T/H | 2,7 |
| Normal power,W | 55W |
| Frequency,Hz | 50Hz |
| Set | Full: including lamp and transformer |
| Material | SS304 |
| Brand Name | WATERRO |
| Inlet/Outlet(inch) | 1'' |
| UV intensity, uW/cm2 | 160 |
| UV wave length,nm | 253,7nm |
| Voltage,V | 220V |
| UV lamp length,mm | 894,6 |
| UV lamp diameter,mm | 28 |
| Water pressure,Max | 8Bar |
| Quartz Sleeve diameter,mm | 40°C |
| UV lamp lifetime,H | 8000 |
| Flow switch, inch | 1'' BSP MALE |
Properties
€115/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
