Many
Art.: 4000000090
WATERRO Big Blue 10" PP Sediment Cartridge – 5 Micron
| QTY per box | 12 |
| Box size W*L*H, cm | 26*39*55 |
| Type | Sediment |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Brand Name | WATERRO |
| Construction | Melt Blown |
| Precision,mic | 5 micron |
| Size | Big Blue 10'' |
Properties
€8/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000000100
WATERRO Big Blue 10" PP Sediment Cartridge – 10 Micron
| QTY per box | 12 |
| Box size W*L*H, cm | 26*39*55 |
| Type | Sediment |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Brand Name | WATERRO |
| Construction | Melt Blown |
| Precision,mic | 10 Micron |
| Size | Big Blue 10'' |
Properties
€8/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000000110
WATERRO Big Blue 10" PP Sediment Cartridge – 20 Micron
| QTY per box | 12 |
| Box size W*L*H, cm | 26*39*55 |
| Type | Sediment |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Brand Name | WATERRO |
| Construction | Melt Blown |
| Precision,mic | 20 Micron |
| Size | Big Blue 10'' |
Properties
€8/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000000120
WATERRO Big Blue 10" PP Sediment Cartridge – 50 Micron
| QTY per box | 12 |
| Box size W*L*H, cm | 26*39*55 |
| Type | Sediment |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Brand Name | WATERRO |
| Construction | Melt Blown |
| Precision,mic | 50 Micron |
| Size | Big Blue 10'' |
Properties
€8/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000000130
WATERRO Big Blue 10" PP Sediment Cartridge – 100 Micron
| QTY per box | 12 |
| Box size W*L*H, cm | 26*39*55 |
| Type | Sediment |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Brand Name | WATERRO |
| Construction | Melt Blown |
| Precision,mic | 100 Micron |
| Size | Big Blue 10'' |
Properties
€8/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000000190
WATERRO Big Blue 20" PP Sediment Cartridge – 5 Micron
| QTY per box | 6 |
| Box size W*L*H, cm | 26*39*55 |
| Type | Sediment |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Brand Name | WATERRO |
| Construction | Melt Blown |
| Precision,mic | 5 micron |
| Size | Big Blue 20'' |
Properties
For preorder
Our managers will contact you and clarify the terms of the order
Many
Art.: 4000000200
WATERRO Big Blue 20" PP Sediment Cartridge – 10 Micron
| QTY per box | 6 |
| Box size W*L*H, cm | 26*39*55 |
| Type | Sediment |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Brand Name | WATERRO |
| Construction | Melt Blown |
| Precision,mic | 10 Micron |
| Size | Big Blue 20'' |
Properties
€10/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000000220
WATERRO Big Blue 20" PP Sediment Cartridge – 50 Micron
| QTY per box | 6 |
| Box size W*L*H, cm | 26*39*55 |
| Type | Sediment |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Brand Name | WATERRO |
| Construction | Melt Blown |
| Precision,mic | 50 Micron |
| Size | Big Blue 20'' |
Properties
€10/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000000310
WATERRO Big Blue 10" Pleated Sediment Cartridge – 10 Micron
| QTY per box | 20 |
| Box size W*L*H, cm | 60*26*54 |
| Type | Sediment |
| Material | Polyester / PP |
| Brand Name | WATERRO |
| Construction | Pleated |
| Precision,mic | 10 Micron |
| Size | Big Blue 10'' |
Properties
€10/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000000330
WATERRO Big Blue 20" Pleated Sediment Cartridge – 10 Micron
| QTY per box | 10 |
| Box size W*L*H, cm | 60*26*54 |
| Type | Sediment |
| Material | Polyester / PP |
| Brand Name | WATERRO |
| Construction | Pleated |
| Precision,mic | 10 Micron |
| Size | Big Blue 20'' |
Properties
€20/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000000460
WATERRO Big Blue 10" Empty Refillable Cartridge
| QTY per box | 12 |
| Box size W*L*H, cm | 27*38*55 |
| Type | Refillable |
| Material | EMPTY |
| Brand Name | WATERRO |
| Construction | Empty Cartridge |
| Precision,mic | 10mic |
| Size | Big Blue 10'' |
Properties
€10/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000000470
WATERRO Big Blue 20" Empty Refillable Cartridge
| QTY per box | 6 |
| Box size W*L*H, cm | 27*38*55 |
| Type | Refillable |
| Material | EMPTY |
| Brand Name | WATERRO |
| Construction | Empty Cartridge |
| Precision,mic | 10mic |
| Size | Big Blue 20'' |
Properties
€17/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000000500
WATERRO Big Blue 10" Carbon Block Cartridge – 10 Micron
| QTY per box | 12 |
| Box size W*L*H, cm | 27*38*55 |
| Type | Carbon |
| Material | Activated Carbon |
| Brand Name | WATERRO |
| Construction | Carbon Block |
| Precision,mic | 10 Micron |
| Size | Big Blue 10'' |
Properties
€10/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000000520
WATERRO Big Blue 10" GAC Carbon Cartridge
| QTY per box | 12 |
| Box size W*L*H, cm | 27*38*55 |
| Type | Carbon |
| Material | Granular Activated Carbon |
| Brand Name | WATERRO |
| Construction | GAC |
| Size | Big Blue 10'' |
Properties
€10/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000000530
WATERRO Big Blue 20" GAC Carbon Cartridge
| QTY per box | 6 |
| Box size W*L*H, cm | 27*38*55 |
| Type | Carbon |
| Material | Granular Activated Carbon |
| Brand Name | WATERRO |
| Construction | GAC |
| Size | Big Blue 20'' |
Properties
€19/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000001000
WATERRO Big Blue 10" Filter Housing (BSP 1") – with Bracket & Wrench
| QTY per box | 6 |
| Box size W*L*H, cm | 43*39*65 |
| Type | JUMBO 10'' |
| Netto Weight,kg | 21 |
| Material | Plastic |
| Brand Name | WATERRO |
| Color | Blue |
| Inlet/Outlet(inch) | 1'' M |
| Gross Weight,kg | 21,65 |
| Feature | Double O-Ring |
| Size | Big Blue 10'' |
| Port | BSP 3/4" |
Properties
€29/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000001010
WATERRO Big Blue 20" Filter Housing (BSP 1") – with Bracket & Wrench
| QTY per box | 4 |
| Box size W*L*H, cm | 43*39*65 |
| Type | JUMBO 20'' |
| Netto Weight,kg | 18 |
| Material | Plastic |
| Brand Name | WATERRO |
| Color | Blue |
| Inlet/Outlet(inch) | 1'' M |
| Gross Weight,kg | 18,6 |
| Feature | Double O-Ring |
| Size | Big Blue 20'' |
| Port | BSP 1" |
Properties
€39/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000001020
WATERRO Jumbo 10" Filter Housing (BSP 1") – with Bracket & Wrench
| QTY per box | 6 |
| Box size W*L*H, cm | 43*39*65 |
| Type | JUMBO 10'' |
| Netto Weight,kg | 21 |
| Material | Brass |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Color | Grey |
| Inlet/Outlet(inch) | 1'' F or 3 / 4'' M |
| Gross Weight,kg | 21,65 |
| Feature | Standard |
| Size | Big Blue 10'' |
| Port | BSP 1" |
Properties
€39/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000001045
WATERRO Clear Big Blue 20" Filter Housing (BSP 1") – with Bracket & Wrench
| QTY per box | 4 |
| Box size W*L*H, cm | 43*39*65 |
| Type | BIG BLUE 20'' CLEAR |
| Netto Weight,kg | 18 |
| Material | Plastic |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Color | Clear |
| Inlet/Outlet(inch) | 1'' BRASS |
| Gross Weight,kg | 18,6 |
| Feature | Double O-Ring |
| Size | Big Blue 20'' |
| Port | BSP 1" |
Properties
€50.60/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000001047
WATERRO Jumbo Clear 10" Filter Housing (BSP 1") – with Bracket & Wrench
| QTY per box | 6 |
| Box size W*L*H, cm | 43*39*65 |
| Type | JUMBO 10'' |
| Netto Weight,kg | 21 |
| Material | Brass |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Color | Clear |
| Inlet/Outlet(inch) | 1'' F or 3 / 4'' M |
| Gross Weight,kg | 21,65 |
| Feature | Standard |
| Size | Big Blue 10'' |
| Port | BSP 3/4" |
Properties
€45/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click



