Many
Art.: 4000001000
WATERRO Big Blue 10" Filter Housing (BSP 1") – with Bracket & Wrench
| QTY per box | 6 |
| Box size W*L*H, cm | 43*39*65 |
| Type | JUMBO 10'' |
| Netto Weight,kg | 21 |
| Material | Plastic |
| Brand Name | WATERRO |
| Color | Blue |
| Inlet/Outlet(inch) | 1'' M |
| Gross Weight,kg | 21,65 |
| Feature | Double O-Ring |
| Size | Big Blue 10'' |
| Port | BSP 3/4" |
Properties
€29/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000001010
WATERRO Big Blue 20" Filter Housing (BSP 1") – with Bracket & Wrench
| QTY per box | 4 |
| Box size W*L*H, cm | 43*39*65 |
| Type | JUMBO 20'' |
| Netto Weight,kg | 18 |
| Material | Plastic |
| Brand Name | WATERRO |
| Color | Blue |
| Inlet/Outlet(inch) | 1'' M |
| Gross Weight,kg | 18,6 |
| Feature | Double O-Ring |
| Size | Big Blue 20'' |
| Port | BSP 1" |
Properties
€39/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000001020
WATERRO Jumbo 10" Filter Housing (BSP 1") – with Bracket & Wrench
| QTY per box | 6 |
| Box size W*L*H, cm | 43*39*65 |
| Type | JUMBO 10'' |
| Netto Weight,kg | 21 |
| Material | Brass |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Color | Grey |
| Inlet/Outlet(inch) | 1'' F or 3 / 4'' M |
| Gross Weight,kg | 21,65 |
| Feature | Standard |
| Size | Big Blue 10'' |
| Port | BSP 1" |
Properties
€39/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000001045
WATERRO Clear Big Blue 20" Filter Housing (BSP 1") – with Bracket & Wrench
| QTY per box | 4 |
| Box size W*L*H, cm | 43*39*65 |
| Type | BIG BLUE 20'' CLEAR |
| Netto Weight,kg | 18 |
| Material | Plastic |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Color | Clear |
| Inlet/Outlet(inch) | 1'' BRASS |
| Gross Weight,kg | 18,6 |
| Feature | Double O-Ring |
| Size | Big Blue 20'' |
| Port | BSP 1" |
Properties
€50.60/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000001047
WATERRO Jumbo Clear 10" Filter Housing (BSP 1") – with Bracket & Wrench
| QTY per box | 6 |
| Box size W*L*H, cm | 43*39*65 |
| Type | JUMBO 10'' |
| Netto Weight,kg | 21 |
| Material | Brass |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Color | Clear |
| Inlet/Outlet(inch) | 1'' F or 3 / 4'' M |
| Gross Weight,kg | 21,65 |
| Feature | Standard |
| Size | Big Blue 10'' |
| Port | BSP 3/4" |
Properties
€45/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000001050
WATERRO Jumbo Clear 20" Filter Housing (BSP 1") – with Bracket & Wrench
| QTY per box | 4 |
| Box size W*L*H, cm | 43*39*65 |
| Type | JUMBO 20'' |
| Netto Weight,kg | 18 |
| Material | Brass |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Color | Clear |
| Inlet/Outlet(inch) | 1'' M |
| Gross Weight,kg | 18,6 |
| Feature | Standard |
| Size | Big Blue 20'' |
| Port | BSP 1" |
Properties
€55/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000001057
WATERRO Slim 10" Double O-Ring Filter Housing (QF 3/8") – with Bracket & Wrench
| QTY per box | 12 |
| Box size W*L*H, cm | 47*36*33 |
| Type | SLIM 10'' |
| Material | Plastic |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Color | WHITE |
| Inlet/Outlet(inch) | 3 / 4'' M |
| Feature | Double O-Ring |
| Size | Slim 10'' |
| Port | QF 3/8" |
Properties
€7.50/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000001058
WATERRO Slim 10" Double O-Ring Filter Housing (QF 3/8") – with Bracket & Wrench
| QTY per box | 12 |
| Box size W*L*H, cm | 47*36*33 |
| Type | SLIM 10'' |
| Material | Plastic |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Color | Clear |
| Inlet/Outlet(inch) | 3/8'' |
| Feature | Double O-Ring |
| Size | Slim 10'' |
| Port | QF 3/8" |
Properties
€8.20/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000001060
WATERRO Slim BLUE 10" Filter Housing (BSP 3/4") – with Bracket & Wrench
| QTY per box | 12 |
| Box size W*L*H, cm | 47*36*33 |
| Type | SLIM 10'' |
| Material | Plastic |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Color | Blue |
| Inlet/Outlet(inch) | 3 / 4'' M |
| Feature | Double O-Ring |
| Size | Slim 10'' |
| Port | BSP 3/4" |
Properties
€12/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000001065
WATERRO Slim 20" Filter Housing (BSP 3/4") – with Bracket & Wrench
| QTY per box | 10 |
| Box size W*L*H, cm | 68*28*60 |
| Type | SLIM 20'' |
| Material | Plastic |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Color | Blue |
| Inlet/Outlet(inch) | 3 / 4'' M |
| Feature | Standard |
| Size | Slim 20'' |
| Port | BSP 3/4" |
Properties
€19/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000001067
WATERRO Slim 20" Filter Housing (BSP 1") – with Bracket & Wrench
| QTY per box | 10 |
| Box size W*L*H, cm | 68*28*60 |
| Type | SLIM 20'' |
| Material | Plastic |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Color | Blue |
| Inlet/Outlet(inch) | 3 / 4'' M |
| Feature | Standard |
| Size | Slim 20'' |
| Port | BSP 1" |
Properties
€20/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000001070
WATERRO Slim CLEAR 10" Filter Housing (BSP 3/4") – with Bracket & Wrench
| QTY per box | 12 |
| Box size W*L*H, cm | 47*36*33 |
| Type | SLIM 10'' |
| Material | Plastic |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Color | Clear |
| Inlet/Outlet(inch) | 3 / 4'' M |
| Feature | Double O-Ring |
| Size | Slim 10'' |
| Port | BSP 3/4" |
Properties
€15/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000001074
WATERRO Slim WHITE 10" Filter Housing (BSP 1/2") – with Bracket & Wrench
| QTY per box | 12 |
| Box size W*L*H, cm | 47*36*33 |
| Type | SLIM 10'' |
| Material | Plastic |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Color | WHITE |
| Inlet/Outlet(inch) | 3 / 4'' M |
| Feature | Double O-Ring |
| Size | Slim 10'' |
| Port | BSP 1/2" |
Properties
€12/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000001078
WATERRO Slim CLEAR 10" Filter Housing (BSP 1/2") – with Bracket & Wrench
| QTY per box | 12 |
| Box size W*L*H, cm | 47*36*33 |
| Type | SLIM 10'' |
| Material | Plastic |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Color | Clear |
| Inlet/Outlet(inch) | 3 / 4'' M |
| Feature | Double O-Ring |
| Size | Slim 10'' |
| Port | BSP 1/2" |
Properties
€15/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000001080
WATERRO 10" Stainless Steel Filter Housing (SSP 3/4") – with Bracket & Wrench
| QTY per box | 12 |
| Box size W*L*H, cm | 47*36*33 |
| Type | SLIM 10'' |
| Material | Stainless Steel 304 |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Color | SS304 |
| Inlet/Outlet(inch) | 3 / 4'' M |
| Feature | Standard |
| Size | Slim 10'' |
| Port | SSP 3/4" |
Properties
€75/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Many
Art.: 4000001085
WATERRO 20" Stainless Steel Filter Housing (SSP 3/4") – with Bracket & Wrench
| QTY per box | 10 |
| Box size W*L*H, cm | 68*28*60 |
| Type | SLIM 20'' |
| Material | Stainless Steel 304 |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Color | SS304 |
| Inlet/Outlet(inch) | 3 / 4'' M |
| Feature | Standard |
| Size | Slim 20'' |
| Port | SSP 3/4" |
Properties
€85/pcs.
Add to cart
Buy in 1 click
Out of stock
Art.: 4000001030
WATERRO Jumbo 20" Filter Housing (BSP 1") – with Bracket & Wrench
| QTY per box | 4 |
| Box size W*L*H, cm | 43*39*65 |
| Type | JUMBO 20'' |
| Netto Weight,kg | 18 |
| Material | Brass |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Color | Grey |
| Inlet/Outlet(inch) | 1'' F or 3 / 4'' M |
| Gross Weight,kg | 18,6 |
| Feature | Standard |
| Size | Big Blue 20'' |
| Port | BSP 1" |
Properties
€49/pcs.
For preorder
Our managers will contact you and clarify the terms of the order
Out of stock
Art.: 4000001040
WATERRO Clear Big Blue 10" Filter Housing (BSP 3/4") – with Bracket & Wrench
| QTY per box | 6 |
| Box size W*L*H, cm | 43*39*65 |
| Type | BIG BLUE 10'' CLEAR |
| Netto Weight,kg | 21 |
| Material | Plastic |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Color | Clear |
| Inlet/Outlet(inch) | 3/4'' Brass |
| Gross Weight,kg | 21,65 |
| Feature | Double O-Ring |
| Size | Big Blue 10'' |
| Port | BSP 3/4" |
Properties
€40.90/pcs.
For preorder
Our managers will contact you and clarify the terms of the order
Out of stock
Art.: 4000001055
WATERRO Slim 10" Double O-Ring Filter Housing (BSP 1/4") – with Bracket & Wrench
| QTY per box | 12 |
| Box size W*L*H, cm | 47*36*33 |
| Type | SLIM 10'' |
| Material | Plastic |
| Brand Name | NEUTRAL |
| Color | WHITE |
| Inlet/Outlet(inch) | 3 / 4'' M |
| Feature | Double O-Ring |
| Size | Slim 10'' |
| Port | BSP 1/4" |
Properties
€6.50/pcs.
For preorder
Our managers will contact you and clarify the terms of the order
